تبلیغات
 بازتاب فن آوری و اطلاعات - چند نفر به اینترنت wifi خانه شما وصل هستند؟
جدیدترین مطالب

چند نفر به اینترنت wifi خانه شما وصل هستند؟

ممکن است این مشکل هم برای شما پیش آمده باشد که سرعت شبکه اینترنت بیسیم شما کاهش پیدا کرده‌باشد، گاهی به دلیل اتصال‌ های غیرقانونی به اینترنت محل کار یا زندگی شما این مشکل به‌وجود می‌آید.

وای فای چند نفر به اینترنت wifi خانه شما وصل هستند؟

به گزارش سرویس علمی جام نیـوز، پیش تر در مورد کنترل و نظارت دقیق بر شبکه وای فای wifi منزل با شما صحبت کرده بودیم و روش هایی برای کنترل کامل سایت ها و رفتار استفاده کنندگان اینترنت منزلتان دادیم. و در مورد ایمن کردن wifi و اینترنت خانه نیز صحبت کرده بودیم.

 

ممکن است این مشکل هم برای شما پیش آمده باشد که سرعت شبکه اینترنت بی‌سیم شما کاهش پیدا کرده‌باشد و راه حلی برای آن پیدا نمی کنید که به حالت اولیه برگردانید. گاهی به دلیل اتصال‌ های غیرقانونی به اینترنت محل کار یا زندگی شما این مشکل به‌وجود می‌آید.

 

حال اگر می خواهید بدانید که چه تعداد افراد به سرویس بی‌سیم اینترنت شما متصل هستند و نمی خواهید Wifi خود را به خاطر آن‌ها خاموش کنید با ما همراه باشید. البته اولین راه و بهترین راه استفاده از تنظیمات مودم شماست.

 

شاید همه مودم ها این قابلیت را نداشته باشند اما شما به بخش تنظیمات مودم به آدرس ۱۹۲٫۱۶۸٫۱٫۱ رفته و به دنبال DHCP Client بگردید… اگر آن را یافتید لیست افرادی که به مودم وصل هستند و یا وصل بوده اند نمایش داده می شود.

 

اما اگر پیدا نکردید ما به شما یک نرم افزار معرفی می کنیم:

 

 

نسخه ویندوز برنامه how is on my wifi را از لینک زیر دانلود و نصب کنید، مراحل آسان هستند و برنامه به‌راحتی نصب می‌شود.

لینک دانلود

در حالی که به شبکه wifi وصل هستید، وارد برنامه شوید؛

 

 

برای اولین بار که وارد برنامه می‌شوید، راهنما یا wizard ظاهر می‌شود که با راهنمایی کاربر اسکن اولیه را راحت تر می‌کند. بر روی “Continue setup” کلیک کنید.

 

 

در این مرحله ویزارد از شما می خواهد که بر روی دکمه Scan Now کلیک نمایید. بعد‌ ها هر زمان که قصد اجرای اسکن مجدد را داشتید، کافی است بر روی این دکمه کلیک نمایید.

 

 

 

بعد از پایان یافتن اسکن همه اتصال‌ های به شبکه Wi-Fi در برنامه نشان داده می‌ شوند. در قسمت Computer Name نام کامپیوتر یا دستگاه متصل شده و در قسمت MAC Address آدرس کارت شبکه یا MAC آن دستگاه نشان داده میشود.

 

پنجره ویزارد را ببندید و در قسمت Known/Unknown دستگاه‌هایی را که می‌ شناسید به Known تغییر حالت دهید و بر روی آیکون Save Changes در پایین دکمه Scan Now کلیک نمایید تا در اسکن بعدی، سیستم‌ هایی که می‌ شناسید دوباره نشان داده نشوند.

 

اگر در مورد دستگاهی شک دارید، می‌ توانید آدرس MAC آن را بررسی نمایید. در ویندوز کافی است وارد Command Prompt شده و دستور getmac /v را اجرا کنید. در سیستم عامل اندروید نیز در بخش Settings وارد تنظیمات Wi-Fi شده و از قسمت منو های آن، Advancced را انتخاب کنید. در انتهای لیست MAC Address را پیدا خواهید کرد.
طبقه بندی: اینترنت، آموزش،
برچسب ها: اینترنت، wifi، چند نفر، آمار،

تاریخ : پنجشنبه 6 خرداد 1395 | 07:24 | نویسنده : سید داوود علوی | نظرات

  • paper | خسوف | دانلود کتاب